Nemzetközi lapszemle: Ördögi kör alakult ki Európában a szélsőjobb előretörése miatt
Orbán Viktor Olaszországban Melonit dicsérte, Christine Lagarde Budapesten kerüli a magyar elnökséget, a kínai rendőrállam karja elérte az Egyesült Államokat.
Orbán Viktor Olaszországban Melonit dicsérte, Christine Lagarde Budapesten kerüli a magyar elnökséget, a kínai rendőrállam karja elérte az Egyesült Államokat.
Bese Gergő több alkalommal is megszentelte a miniszterelnök hivatalának épületét.
Az orosz–ukrán konfliktus mellett szóba került többek között az EU, valamint Georgia Meloni, és Ilaria Salis is.
Nem maradhat – ez a két szó elég lehetett ahhoz, hogy Bese Gergő, a NER-celeb pap megbukjon. Az ítéletet a rendszer logikájából fakadóan Orbán Viktor mondhatta ki, aki jogkörén kívül eső sportvezetők, püspökök, EP-képviselők és államfők felett ítélkezik.
„Remélem, hogy itt lesz” – válaszolta Orbán Viktor újságíróknak, amikor az olaszországi, Comói-tónál rendezett gazdasági konferencián arról kérdezték, egyeztet-e az ukrán elnökkel.
A. G. Sulzberger szerint, ha Donald Trump visszatér, Orbán Viktor kottájából játszva léphet majd fel a független sajtóval szemben.
Egy észak-olaszországi gazdasági fórumra hivatalosak mindketten.
Az írás szerzője az oldalon rendszeresen publikáló Eugen Olariu, egy kolozsvári újságíró.
Margus Tsahkna úgy látja, a magyar miniszterelnök nagyon távol került attól, amiben Európában megállapodtak.
A Der Standard által idézett Stanley szerint Hitler és Mussolini óta nem akadt olyan tőről metszett fasiszta, mint Vlagyimir Putyin.
Az osztrák újságírás legendás alakja a Der Standardban megjelent cikkében többek közt az Orbán-kormány és az EU kapcsolatát, az oktatást és az egészségügyet említi, amikor összehasonlítja az osztrák Szabadságpárt vezetőjének idealizált képét a valósággal. De szóba hozza a sajtó függetlenségének korlátozását, valamint a korrupció magyarországi állapotát is.
A magyar kormányra ismét házigazdaszerep jutott az EU-ban, csak épp utálja vendégeit. Vajon hogy volt ez 2011-ben, amikor legutóbb volt soros elnök?
A lapnak nyilatkozó Krekó Péter elemző szerint Orbán Viktor megkapja a jutalmát diplomáciai különútjaiért, Orbán Balázs, a kormányfő politikai igazgatója azt mondja, gyerekes és képtelenség, hogy egy sor állam csupán alacsonyabb szinten képviselteti magát a magyar elnökség rendezvényein.
Vízilabdában nem lehet kérdés, hogy ott a helye a magyar csapatnak az olimpián, ám már a sikersportágnak számító kézilabdában is inkább a bravúr kategória, ha férfi és női csapatot is adunk az ötkarikás játékokra. De mi a helyzet Orbán szerelemprojektjével, a focival, illetve a kosárlabdával és a röplabdával? Ennek jártunk most utána.
A döntésnek anyagi következményei vannak a Nemzeti Sportnál.
A spanyol kormány nemzetbiztonsági okokra hivatkozva – egy olyan jogszabály alapján, amilyen Magyarországon is létezik – nem engedi be a Magyar Vagont a Talgo vonatgyártóba. Az aggályok megalapozottak, a vállalatcsoport Fidesz-függése nyilvánvaló, orosz kapcsolata lehetséges, tulajdonosi hátterét magántőkealap homálya fedi.
A magyar miniszterelnököt a soros elnökség programjának ismertetésére várják Strasbourgba.
Nem tetszett nekik Orbán „békemissziója”.
Hiába sikerült látványos akciókkal az egészségügyi problémákra rávilágítania Magyar Péternek, és hiába figurázta ki a Kutyapárt karikatúrákkal az államvasutakat, Orbán Viktort egészen más foglalkoztatja.
A miniszterelnök szerint a franciák az olimpiai megnyitón bemutatott jövőbe igyekeznek.